Září 2011

Papů 28/09/2011

28. září 2011 v 12:30 | Aaliz |  Jídelníčky a tak
Budu to dnes doplňovat průběžně. Vstávala jsem brzy, proto je toho jídla tolik :-)

Snídaně: ovesná kaše s oříškama (40g vločky), opět kobliha (koupila mi ji sestra k snídani, když šla venčit psa :-(, ale za trest jsem dala asi třetinu koblihy bez náplně psovi), bílý jogurt 150g Klasiku, 5 lískových oříšků

Svačina I.: Fit müsli tyčinka šťavnatá bez polevy

Svačina II.: dva malé chlebíky desetizrnné s dvěma plátky sýru 40% tuku

Oběd: Plátek kuřecího s dvěma plátky sýra 45%, na troše oleje a s kouskem okurky a 4 cherry rajčátkama

Svačina III.: plánuju 150g bílého jogurtu Klasik

Večeře: asi syrovátka nebo něco takového lehkého, možná i mléko s Carem

Už vidím, že je tam hodně tuku (sýry, ořechy, olej), ale zas to, co jím, nejsou žádný "nízkotučný" blafy, které sýr viděly leda z rychlíku. A chybí tam zeleninka, protože je zase v obchodech drahá :-( Asi přesedlám opět na mrkve, ty jsou to jediné, co v zimě nestojí celej majlant :-(

Dnes jsem se překonala a dala si po dlouhé době maso, jen mi teď leží v žaludku a mám z toho takový divný pocit... tráví se dost dlouho...

A zatím nemám chuť na sladké po obědě, jen bych si chtěla zdřímnout :-D Ale za chvíli přijede kamarád a jdeme plavat, mám totiž nový jednodílný plavky z Tchiba, tak je chci ozkoušet :-)

Večer to tady doplním...

Aaliz

Papů 27/09/2011

27. září 2011 v 17:16 | Aaliz |  Jídelníčky a tak
Jen krátce. Poslechla jsem rady a vyvíjelo se to následovně:

7:15 ovesná kaše: 50g vloček smíchaných s otrubami, skořice, 5 lískových oříšků, 1 vlašský ořech, asi 6 dýňových semínek a lžička medu, k pití Caro s mlékem
8:30 ovocná kobliha v práci :-(
12:30 zeleninové rizoto s kamutem (nebo tak nějak - jedla jsem v menze)
14:15 jablko
16:00 větší dalamánek s paprikou, kouskem okurky a 80g sýra Krolewski (45%) - tři plátky
21:00 plánuju asi 250ml mléka polotučného

Je pravda, že po té sacharidové snídani mě honila mnohem menší mlsná než obvykle. Zase je tu ale strašně málo bílkovin. Prostě jak jím v menze a nechci si dávat maso s knedlíkem, tak moc jiného toho na výběr není. Ale zítra jím doma, tak bude rybička.

Je to trochu lepší? Furt tam ale straší ta kobliha :-( Teď mě mrzí, že jsem si ji dávala...

A jinak pro Barumku: mlsná mě honí nejvíc dopoledne, což by se dalo vysvětlit těmi nekvalitními sacharidy, pak ale i po obědě, nehledě na to, co jsem jedla. Večer ani moc ne.

Dnes nejdu na fit box, jdu šermovat. Ale jenom lehce, bolí mě kolena :-/

Aaliz

Papů 26/09/2011

26. září 2011 v 22:32 | Aaliz |  Jídelníčky a tak
Ahoj holky,

tak dneska jídlo nicmoc, chybí tam bílkoviny a je tam dost sladkého a sacharidů, ale já si nemůžu pomoct, bez sladké snídaně to není ono :-D

8:00 croissant plněný čokoládou s kafem
10:00 dva Lindor čokoládový bonbóny
11:30 menší porce bramboračky od maminky (tak dvě naběračky)
12:30 müsli tyčka s polevou
16:00 těstoviny s rajčatovou omáčkou a olivama (v menze)
18:00 jablko
---spinning---
21:15 asi 300 ml nízkotučného kefíru
22:45 asi 200 ml nízkotučného kefíru

Dnes mi začala škola a protože jsem v práci měla fofr, tak jsem nestihla zaskočit do menzy v jednu, ale až ve čtyři :-( Na druhou stranu jsem snědla 7 porcí, tak alespoň nezpomaluju metabolismus. Večer jsem byla na hubnoucím spinningu, tepovku jsem držela na 145 cca.

Byla bych vám neskonale vděčná, kdybyste mi řekly, jak se zbavit té závislosti na sladkém! A navíc pozítří přijede maminka a už hlásí, že mi upekla můj oblíbenej oříškovej koláč! Sestra ořechy nemůže, je to dělaný jen pro mě :-( Sice to jím jen k snídani, ale třeba kvůli tomu hubnu dost pomalu...

Vaše Aaliz

FIT BOX ( Hit 4 Fit)

24. září 2011 v 11:19 | Aaliz |  Hubnoucí sporty
Ahoj,

v komentářích se ozval jeden hlas, který chtěl poreferovat o tomto sportu :-)

Takže, zde jeden link do fitka, kde jsem byla já: http://www.cycling-fitness.cz/hit4fit.php

Na začátek bych chtěla říct, že se mi hodina moc líbila. A protože jsem si na slevovém portálu koupila 3 lekce za 150Kč, tak se tam ještě minimálně dvakrát ukážu.

Na začátku hodiny mi instruktorka ukázala, jak vázat správně bandáže na ruce. Po mém dotazu, zda to je nutné, nebo je to spíš pro dobrý pocit, odpověděla, že ona sama má z boxování bez bandáží jizvičky na rukách, takže minimálně z estetického hlediska je to nutné.

Hodina probíhala následovně: rozehřátí, boxování do totemu (jako normální boxovací bytel, ale nevisí ze stropu, ale stojí), na závěr posilování.

Hodně se běhěm celé hodiny zapojovaly ruce, i posilování bylo spíše zaměřené na ně, takže jsem si libovala, jak je konečně protáhnu, protože na spinningu se moje ruce flákají.

Hodina mi až na závěrečné posilování utekla jako voda. Protože v pondělí mi začíná semestr, tak jsem se rozhodla, že v pondělí budu chodit na hubnoucí spinning (nejezdí se zběsile, ale spíše pomalu), v úterý na fit box, a ve čtvrtek budu mít klasický trénink šermu. Tahle kombinace sportů by mohla být ok, je to pohyb třikrát týdně...

Aaliz

Úžasná zpráva + jídelníček 10.9.2011

11. září 2011 v 10:09 | Aaliz |  Jídelníčky a tak

Ahoj holky,

Dnes byl divný den. Nic, ale opravdu nic jsem nedělala. Vstala jsem v devět, vyvenčila psa, zašla si koupit pár věcí, protože odpoledne se u mě stavil přítel, tak abych ho něčím nakrmila. Nemohla jsem ráno odolat a dala jsem si jednu čokoládovou koblihu (minule byly dvě, takže nějaký posun zde je) s banánem a mlíkem. Pak jsem absolutně netušila, co si dát ke sváče, tak jsem se ošidila půlkou bílé housky s plátkem Madelandu light. K obědu jsem měla chuť na vejce, tak jsem si udělala míchaný vajíčka z 3 bílků a 1 žloutku, plátku sýra, rajčátek, soli a pepře. Ale nebyly k tomu ty sacharidy a nechtělo se mi nic vymýšlet, tak jsem k tomu dala housku, která byla nachystaná pro přítele. Odpoledne jsem si udělala syrovátkový nápoj Amálka s příchutí banánu, když už jsem si ho kdysi v záchvatu zdravého šílenství koupila… Musí se to vypít, že? A večer… zas houska ze sýrem. Nekamenujte mě, dnes to je lepší, už snídám vločky s tvarohem a banánem!

Jídelák:
Snídaně 9:30 čokokobliha, malý banán, 300ml mléka 474kcal 11,9B 69,4S 15,8T
Svačina 11:00 půlka housky, 1 plátek Madelandu 124kcal 6,9B 17,2S 3,3T
Oběd 12:30 omeleta z 3 bílků a 1 žloutku + 1 plátek Madelandu light
houska, 3 cherry rajčátka 310kcal 19,3B 33S 10,3T
Svačina 15:30 syrovátkový nápoj 122kcal 3B 2,5T
Večeře 19:00 houska se sýrem a půlka banánu 248kcal 13,3B 34,3S 6,6T


Suma sumárum: 1278Kcal

A teď ta nejlepší zpráva!!!!! Stoupla jsem ráno po delší době na váhu a ručička ukázala 76,9kg!!!! Nevím, kde se ten skok vzal, spíš se mi tělo KONEČNĚ odměnilo za ty aktivní prázdniny!!! Takže dole už je celkem: -2,4kg!!!!

Ještě jsem si přemeřila míry a vyplivlo mi to toto:

95 - 79 - 111 (-2)

Takže jsem zhubla hlavně na zadku (tu míru neměřím pod pupíkem, ale v nejširší části zadku). Přes břicho mám pořád stejně (101cm).

Úplně mě to znova namotivovalo!!! Hubnu skoro dva měsíce a dole jsou 2,4kg, což je průměrně 1,2kg/měsíc. Tímhle tempem bych mohla příští léto být super sexy baba :-D A navíc je to dost pomalé na to, aby to snad bylo trvalé...

Vaše Aaliz

Tak ty fotky, ať mám za rok s čím srovnávat...

10. září 2011 v 11:25 | Aaliz |  Nový začátek
Ahoj holky,

tak jsem konečně sebrala odvahu a vyfotila se ve spodním prádle. Protože jsem si ale na různých komerčních webech všimla, že hubnoucí slečny a dámy na fotografii "před" mají povolené břicho a na fotografii "poté" ho mají zatažené seč jim síly stačí, tak jsem se rozhodla, že si oba dva typy fotek udělám teď, abych nebyla v pokušení uměle své výsledky zkreslovat.

Tak co, snad ještě nejsem tragický případ, že ne? Ale zatím jsme zhubla jen 1,3kg... a trvalo to dlouho... Chjo!

Fotografie (I. a II. nezatažené břicho, III. a IV. zatažené):

Jede se dál...

9. září 2011 v 17:03 | Aaliz |  Jídelníčky a tak

Tak už jsem kompletně zdovolenkovaná, nikam na dýl už letos nepojedu. Ty dovolený byly strašný co se týče hubnutí, vždy co jsem zhubla jsem tam zas nabrala nehledě na to, že jsem se dost hýbala.

Dneska jsem papala:

snídaně: 400ml smoothie (jahody, banán, jablečná šťáva a jogurt 1,5%)
svačina: sójový rohlík s dvěma plátky tučnějšího sýra (ale toho kvalitního, nějakého něměckého ementálu)
oběd (v restauraci): těstoviny s kuřetem (150g) a smetanovou omáčkou s houbama - to byla delikatesa!
svačina: müsli tyčinka bez polevy a bílý jogurt Klasik malý
Svačina II.: jeden Pim's piškot malý + 500ml ledového kafe (takového toho koupeného sladkého...)
večeře: chystám tvaroh nízkotučný se skořicí

Asi se budu muset zas hlídat a psát si jídelníčky a vařit, protože kupovaný věci jsou tragicky tučný (viz oběd v restauraci) a hlavně se člověk přes den neuhlídá.

Marně hledám něco, co by mě nakoplo... jsem pořád unavená... sakryš! Chtělo by to více sebedisciplíny!!!

Příští týden zas začnou tréninky, takže se budu pravidelně hýbat. Jdu taky s kamarádkou zkusit FIT BOX, tak uvidím, jetsli mě to chytne :-)

Slibuju, že dnes večer si udělám jídelníček na zítřek a bude vzorový! Hodlám totiž dělat dýňovou polívku (sice se zakysanou smetanou, ale když jí nedám moc tak to snad neva) a tresky ulovené v Norsku od švagra.

Tak začínám opět znova, budu už mít pevný režim (práce, škola, tréninky), tak snad ty špeky půjdou dolů!

Holky, čím se vy motivujete???

Aaliz